Digestory s externým motorom

Digestory pre pripojenie k externej ventilačnej jednotke

Aj keď sú moderné digestory vybavované stále výkonnejšími a tichšími ventilačnými jednotkami, môže byť hluk, ktorý vzniká pri prevádzke digestora, obťažujúci najmä v kuchyniach, ktoré sú spojené s ostatnými obytnými priestormi.

Airforce tento problém vyriešil. Ponúka u väčšiny svojich digestorov možnosť premiestnenia ventilačnej jednotky mimo kuchyne pomocou Sady EVJ.

Ventilačná jednotka digestora je v tomto prípade vyňatá z digestora a inštalovaná do schránky, ktorú možno umiestniť do inej miestnosti či na pôdu domu. Akékoľvek prepojenie digestora s externou ventilačnou jednotkou pripraví na mieru tím technikov Airforce, takže montáž aj samotné prepojenie sú pre spotrebiteľov veľmi jednoduché, stačí spojiť dva konektory. Po tejto úprave je prevádzka digestora takmer bezhlučná a zostávajú zachované všetky funkcie digestora rovnako ako v prípade klasickej inštalácie.

Použitie externej ventilačnej jednotky je vhodné najmä pri stropných digestoroch. Častým problémom je skutočnosť, že vzdialenosť medzi sadrokartónovým podhľadom a pevným stropom je príliš malá na to, aby sa do nej vošlo telo digestora aj s ventilačnou jednotkou. Aj v tomto prípade je riešením premiestnenie ventilačnej jednotky tam, kde je pre ňu dostatok miesta. Zníži sa tým podstatne vstavaná výška digestora a možno ju vstavať aj do nižších podhľadov.

Sada EVJ obsahuje kovovú schránku pre premiestnenie ventilačné jednotky a prepojovacie káble podľa typu sady EVJ. Doba potrebná pre úpravu digestora činí 14 pracovných dní.

Airforce - EVJ - moznosti instalace