Časté otázky

Aký výkon digestora mám zvoliť?

Kapacita odťahu odsávača je volená na základe rozmerov kuchyne, dĺžky potrubia, ktoré sa merajú až k výstupnému otvoru, priemeru potrubia a počtu kolien. Prevádzka digestora bude komfortná, ak je daný model schopný uskutočniť 5-10 výmen vzduchu v miestnosti za hodinu na taký rýchlostný stupeň, u ktorého hladina hlučnosti nepresiahne 55 dB (A).
 

Je spätná klapka súčasťou digestora?

Áno, pri modeloch, ktoré sú primárne určené pre prevádzku s odvodom odsávaného vzduchu mimo domu je vo väčšine prípadov spätná klapka súčasťou základnej výbavy. Pri modeloch, ktoré sú určené pre recirkuláciu je súčasťou základnej výbavy uhlíkový filter a pre prevádzku s vonkajším odťahom je nutné spätnú klapku dokúpiť.
 

Aký digestor môžem použiť, ak mám dom s rekuperáciou?

Niektoré modely digestorov Airforce sú vybavené prídavným tukovým filtrom. Vďaka dvojitej filtrácii je možné zachytiť aj tie najmenšie čiastočky tukov obsiahnuté v odsávaných parách.

Najúčinnejší spôsob filtrácie ponúkajú digestory vybavené sytémom Crisalide. Sú vybavené unikátnym umývateľným tukovým filtrom s jadrom Bulpren a špeciálnym uhlíkovým filtrom s váhou 1 kilogram a životnosťou 1 rok.

Okrem toho je možné do domov s rekuperáciou použiť aj modely vybavené axiálnymi motormi. Vzduch nasávaný digestorom je vďaka účinným kovovým tukovým filtrom zbavený mastnoty a vďaka uhlíkovým filtrom aj pachov.
 

Čo sú axiálne motory?

Axiálne motory, na rozdiel od tradičných, plynule nasávajú vzduch pozdĺž lineárnej osi. To znamená vysokú účinnosť, nízku hlučnosť a predovšetkým obrovskú úsporu energie: štyri axiálne motory pri maximálnom výkone majú nižšiu spotrebu energie ako tri štandardné halogénové žiarovky.
 

Do akej výšky mám digestor inštalovať?

Aby účinnosť odsávania bola optimálna, odporúčame inštaláciu digestora vo výške, ktorá neprekročí 75 cm od varnej dosky. Minimálna bezpečná vzdialenosť je 65 cm od varnej dosky, u niektorých modelov, napríklad u vertikálnych digestorov, však stačí aj 40-45 cm od pracovnej plochy, táto informácia je vždy uvedená v návode u jednotlivého modelu.
 

Môžem zredukovať predpísaný priemer potrubia?

V žiadnom prípade. Vždy je potrebné dodržať predpísaný priemer. Pri použití dlhého a členitého potrubia naopak odporúčame použiť väčší priemer odťahového potrubia než je výstupný priemer digestora. Zredukovanie predpísaného prierezu potrubia môže znamenať stratu aj viac ako 50% výkonu a rovnaké navýšenie hlučnosti digestora.
 

Ako mám čistiť nerezový digestor?

Pre odstránenie mastnoty odporúčame utretie mäkkou hubkou s bežným saponátom, napríklad na umývanie riadu. Dôrazne neodporúčame používať prostriedky na čistenie batérií či drezov, alebo prostriedky obsahujúce agresívne látky. Pri použití týchto čistiacich prostriedkov môžu na nerezovom povrchu vzniknúť neodstrániteľné škvrny. Dôležité je ochrániť vhodne umytý nerezový povrch špeciálnym prípravkom na nerez, ktorý vytvorí na povrchu digestora film chrániaci ušľachtilú oceľ a zároveň čiastočne zabraňuje vzniku odtlačkov prstov. Pre konzerváciu odporúčame penu v spreji pre ošetrenie ušľachtilej ocele od renomovanej značky Würth.